Hudobný odbor

Vyučovanie v hudobnom odbore sa člení na prípravné štúdium (PŠ1, PŠ2) a základné štúdium – I. stupeň (časť 1 a časť 2) a II. stupeň, a to s prihliadnutím na vek a spôsobilosť žiaka. Na vybraných EP realizujeme aj štúdium pre dospelých. Žiaci v jednotlivých ročníkoch štúdia získavajú a zdokonaľujú svoje zručnosti v hre na nástroji, ktoré prezentujú každý polrok na triednej besiedke resp. prehrávkach. Žiaci a študenti HO obohacujú svojim hudobným prednesom tiež vystúpenia tanečného odboru a vernisáže výstav výtvarného odboru.

V prípravnom štúdiu sa vyučujú predmety: Prípravná hudobná výchova a Príprava k hre na nástroji (klavír alebo zobcová flauta alebo gitara).

Základné štúdium – delí sa na 1. a 2. stupeň:

V 1. časti I. stupňa základného štúdia sa žiaci venujú najmä hre na nástroji (klavír alebo zobcová flauta alebo gitara), hre z listu a hudobnej náuke.

V 2. časti I. stupňa základného štúdia sa vyučujú predmety: Hra na nástroji, hra z listu, Štvorručná hra alebo Komorná hra a Hudobná náuka.

V II. stupni základného štúdia a v štúdiu pre dospelých sa vyučujú predmety: Hra na nástroji, Sprievod, Komorná hra, Štvorručná hra.