Tanečný odbor

Vyučovanie v tanečnom odbore sa člení na prípravné štúdium (PŠ1, PŠ2) a základné štúdium – I. stupeň (časť 1 a časť 2) a II. stupeň, a to s prihliadnutím na vek a spôsobilosť žiaka. Na vybraných EP realizujeme aj štúdium pre dospelých. Pedagógovia pracujú so žiakmi tak, aby sa vedeli pohybovať v priestore, pracujú s ich správnym držaním tela a formujú žiaka. Postupným zvyšovaním náročnosti sa dopracujú k jednotlivým tanečným variáciám a uceleným choreografiám, s ktorými sa potom prezentujú na rôznych vystúpeniach a na domácich a zahraničných súťažiach.

PŠ1 sa zameriava na hudobno-pohybovú výchovu detí a PŠ2 na tanečnú prípravu detí.
V 1. časti, I. stupňa základného štúdia sa vyučujú predmety: Tanečná príprava, Klasický tanec, Ľudový tanec, Kreatívny tanec a Tanečná prax.
V 2. časti I. stupňa základného štúdia sa vyučujú predmety: Klasický tanec, Ľudový tanec, Džezový tanec a Tanečná prax.

V II. stupni základného štúdia sa vyučujú predmety: Klasický tanec, Moderný tanec a Tanečná prax.

Základné štúdium – delí sa na 1. a 2. stupeň:

1. stupeň – deti od 6 do 15 rokov: Je zameraný na základy jednotlivých tanečných techník klasického, ľudového, kreatívneho, džezového tanca a tanečnú prax. 1. stupeň je rozdelený na 1. a 2. časť. SZUŠ realizuje vyučovací proces v 1. časti 1. stupňa základného štúdia podľa učebného plánu č. 36 a č. 37. Dĺžka vyučovacej hodiny určená učebnými plánmi pre základné umelecké školy schválenými MŠ SR je 45 min. Počet žiakov v skupine je určený v závislosti od priestorových podmienok jednotlivých elokovaných pracovísk. Výchovno – vzdelávací proces sa uskutočňuje spravidla 2-krát do týždňa.

2. stupeň : deti od 15 rokov: Je zameraný na podrobnejšiu výučbu klasického, ľudového a moderného tanca, tanečnej praxe a dejín tanca, vytváranie jednotlivých tanečných variácii a choreografií. SZUŠ realizuje vyučovací proces v 2. stupni základného štúdia podľa učebného plánu č. 38. Dĺžka vyučovacej hodiny je 45 min – v súlade s učebnými plánmi pre základné umelecké školy schválenými MŠ SR.

Na aktuálne školské poplatky a rozvrhy pre jednotlivé elokované pracoviská sa môžete informovať u konkrétnych učitelov, prípadne cez náš kontaktný formulár.