O nás

Naša súkromná základná umelecká škola začala písať svoju históriu 2. septembra 2000, kedy jej zriaďovateľ Mgr. Ján Sirotka zareagoval na momentálnu situáciu, keď pracovne vyťaženým a zaneprázdneným rodičom a ich talentovaným deťom chýbala umelecká škola, ktorej pedagógovia by chodili za žiakmi a nie naopak, ako to bolo obvyklé. Na tomto princípe sa postupne rozrástla škola, ktorá poskytovala kvalitné umelecké vzdelanie pôvodne spolu v 35 elokovaných pracoviskách nielen v Bratislavskom, ale aj v Košickom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. Hoci začínala len s tanečným odborom, vďaka veľkému záujmu postupne pribúdali aj ostatné odbory, takže naši žiaci mali možnosť realizovať sa nielen v tanečnom, ale neskôr aj vo výtvarnom (všetky elokované pracoviská), hudobnom (elokované pracoviská Žilina), či literárno-dramatickom odbore (elokované pracoviská Martin, Žilina a Bratislava).

V súlade so zmenou legislatívy, od 1. septembra 2015 sa elokované pracoviská zaevidované mimo bratislavského kraja stali samostatnými subjektmi, a tak SZUŠ, Prokofievova 5 pôsobí v súčasnosti ako jedna z troch samostatných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mgr. Jána Sirotku, vo svojej kmeňovej škole a štrnástich elokovaných pracoviskách v rámci Bratislavy a Pezinka.

Prečo my? Pretože my sme tam, kde je Vaše dieťa!

Naši učitelia prídu za ním po jeho vyučovaní v ZŠ keď sa už môže venovať svojim záujmom. A my chceme aby sa jeho záujmom a možno neskôr vášňou stalo umenie. Jeho talent sa bude rozvíjať, pod vedením kvalifikovaných pedagógov a ich metodickým vedením, k priamočiaremu a cielenému rozvoju jeho umeleckého nadania. My vás odbremeníme od starosti so sprevádzaním a deti vás odmenia krásnym zážitkom z ich vystúpení a prezentácií ich tvorby.

SZUŠ aj naďalej napĺňa pôvodný zámer svojho zriaďovateľa a poskytuje vyučovanie žiakom priamo v školách, kde si plnia povinnú školskú alebo predškolskú dochádzku, resp. vo vhodných zariadeniach v ich bezprostrednej blízkosti, aby tak umenie prichádzalo priamo medzi deti, žiakov, študentov, …

SZUŠ Prokofievova je zaradená v sieti škôl MSSR.
Vyučovací proces sa uskutočňuje v súlade so štátnym vzdelávacím programom pre základné umelecké školy.
Štúdium na ZUŠ sa delí na:

• Prípravné štúdium 1 a 2
  • Prvá časť I. stupňa základného štúdia